Náš sortiment

NÁŠ SORTIMENT

V nabídce POTRAVIN NA RŮŽKU naleznete kromě standardně (tj. “ve velkém“ nebo průmyslově vyráběných potravin) také velkou řada produktů vyrobených “poctivě po domácku“ od malých soukromých zemědělců (farmářské potraviny). Dovolte nám některé z nich představit.

STATEK DVOŘÁK – VEJCE Z PODESTÝLKY

Pan Josef Dvořák si pro svůj podestýlkový chov slepice sám odchovává. Má to hned několik výhod: kuřice zná od prvního dne, ví jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem začal v roce 2010 a tím se zařadil mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům i spotřebiteli. V podestýlkovém chovu mají slepice volnosT pohybu. K podpoře jejich přirozené potřeby, jim zpestřuje den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem. Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a  dostanete je v obalu z recyklovaného papíru.  Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je, koupit si skutečně Česká vejce, abyste měli jistotu, že k Vám neputovali kdoví odkud, bůh ví jak dlouho a že prošla veterinární kontrolou.

BIOVAVŘINEC – MLÉČNÉ PRODUKTY

Veškeré produkty jsou vyráběny ručně a z toho důvodu jsou jedinečné a originální. Mezi základní produkty patří: čerstvé mléko nepasterizované i pasterizované, skvělý tvaroh podle rodinného receptu, výborný jemný tvaroh do buchet, poctivé máslo z pravé smetany, čerstvý sýr ke sklence vína, polotvrdé sýry zrající 2 měsíce až 2 roky, podmáslí a syrovátka, kefír, zakysaná smetana, selský jogurt bez přidaného sušeného mléka.

KVASNIČKA – JEDNODRUHOVÉ DŽEMY

Džemy jsou JEDNODRUHOVÉ = minimálně 80% jednoho druhu ovoce. Obsahují pouze ovoce, cukr, pektin a kyselinu citrónovou. Neobsahují aromata, konzervanty, barviva či ochucovadla.

HARBOE – ČERSTVÉ OVOCNÉ ŠŤÁVY (FRESHE)

Ovocné šťávy PURE jsou vyrobeny přímým vylisováním čerstvého, perfektně dozrálého a výběrového ovoce. Nejsou vyrobeny z koncentrátů, neobsahují žádný dodatečný cukr, žádné barviva, žádné konzervanty a ani dodatečnou vodu.

GORNICKY – NETRADIČNÍ UZENINY

Dovozce zahraničních uzenin a sýrů. Od roku 2009 vlastní certifikát IFS Logistic. Prioritou jsou kvalitní a čerstvé výrobky.

KASIA – KOŘENÍ NEJEN PRO GURMÁNY

Firma KASIA nabízí nejrůznější druhy koření z celého světa. Jakožto přímý dovozce osobně kontroluje kvalitu zboží v zemích původu během dozrávání a sklizní. Specializace firmy spočívá v orientaci na netradiční koření, které by měl každý alespoň ochutnat, a rozšířit si tak své gurmánské obzory. V portfoliu firmy naleznete samozřejmě také veškeré základní koření, které každodenně používáte v kuchyni.

DOMÁCÍ TĚSTOVINY OD MAREŠŮ

Rodina Marešů vyrábí těstoviny z originální italské semolinové mouky, nebo jemné celozrnné italské mouky. Přidává pouze nejkvalitnější suroviny, jako česká vejce a extra panenský olivový olej. Vysoký počet vajec (23 kusů na 2,5kg) dodává těstovinám výraznou chuť. V nabídce nechybí ani BEZLEPKOVÉ TĚSTOVINY.

KÁVA COSMO – KÁVA PŘÍMO Z PRAŽÍRNY V ÚJEZDĚ NAD LESY

Směs brazilské a etiopské kávy z Burešovic rodinné pražírny v Újezdě nad Lesy. Káva je upražena a po 10 dnech
míchána a expedována. Čerstvost kávy umocňuje povedenou kompozici postavené na čokoládovém základu
s praženými tóny, doplněném jemně ovocitou kyselostí, která však není hlavním vjemem. Nejlépe vynikne
jako espresso, oceňují ji však i vyznavači ostatních příprav a též tzv. turkaři. K dostání zrnková i mletá.